Şirket Profili - ARPAŞ

İçeriğe git

Ana Menü

Şirket Profili

ARPAŞ Hakkında

24 Eylül 1998 tarihinden itibaren, T.C. Başbakanlık Denizcilik Müsteşarlığı'nın izni ile; Ambarlı Limanı sınırları içinde Kılavuzluk ve Römorkaj hizmetleri vermeye başlayan ARPAŞ, bünyesindeki uzman kadro ve 12 Kılavuz Kaptanıyla her tip ve tonajdaki gemilere 24 saat kesintisiz, demirleme, şamandıra, platform ile rıhtımlara yanaşma ve kalkış servisleri vermektedir. Hizmet ağını geliştirmeyi hedef edinmiş olan ARPAŞ 2011 yılından beridir, bargelara gözetim hizmeti de vermektedir.

Ambarlı Liman Kompleksi içinde iskeleleri bulunan, Kumport Liman Hizmetleri ve Lojistik San. ve Tic. A.Ş., Akçansa Çimento San. ve Tic. A.Ş., Mardaş Marmara Deniz İşletmeciliği A.Ş., Marport Liman İşl. San. ve Tic. A.Ş., Limak Batı Çimento San. ve Tic. A.Ş.'nin ortaklığında kurulmuş olan ARPAŞ, sahip olduğu 30 tonun üstünde çekme kapasiteli, 22 metre boyunda, 2100 BHP gücünde, çift pervaneli, Kanada dizaynı, modern ve güçlü iki römorkör (Arpaş I-II), 2005 yapımı 55 Ton Bollard Pull Gücünde (ASD) ARPAŞ VII römorkörü, 25 mil süratinde 2005 yapımı ARPAŞ VIII Pilot Botu, iki adet Palamar Botu (Arpaş III-IV), 2007 yapımı ARPAŞ IX Liman Güvenlik botu,2009 yapımı 45 Ton Bollard Pull Gücünde (ASD) ARPAŞ X römorkörü ve 2011 yapımı 45 Ton Bollard Pull gücünde (ASD) ARPAŞ 11 römorkörü ile hızla gelişerek hizmetlerini sürdürmektedir.

Ambarlı Liman Kompleksi içindeki rıhtımların dışında; Haramidere Dolum Tesisleri'nde bulunan POAŞ Platform ve Şamandıra, ÇEKİSAN Platform ve Şamandıra, AYGAZ Platform, LİMİTED Şamandıra ve Ambarlı Limanı batısında bulunan TOTAL Platformuna da emniyetli ve süratli Kılavuzluk ve Römorkaj Servisi verilmektedir.

Geçen zaman içinde hızla gelişen şirketin, Haziran 2001 tarihinde; inşaatı tamamlanan, kendisine ait Arpaş İş Merkezi'ndeki katına taşınması ile aynı binadaki Ambarlı Gümrük Müdürlüğü, Ambarlı Gümrük Muhafaza Müdürlüğü, Ambarlı Liman Başkanlığı, Deniz Polisi, Hudut ve Sahil Sıhhiye gibi kamu kuruluşları, Altaş Ambarlı Liman Tesisleri Tic. A.Ş. ve kiralık ofislerine taşınan deniz acentelikleri ve gümrük müşavirlerinin koordinasyon ve işbirliği imkanları artırılarak optimal verimlilik sağlanmıştır.
İçeriğe Geri Dön | Ana Menüye Geri Dön